pokój dla dziecka

Każda mama i każdy tata chce zadbać o swojego maluszka najlepiej, jak tylko się da. Od momentu dowiedzenia się o ciąży, przez narodziny i pierwsze chwile na świecie, po pierwsze, drugie czy trzecie urodziny. To intensywny czas dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom wszystko co najlepsze. Często wiąże się to z zakupami niepotrzebnych rzeczy, co skutkuje tym, że leżą nieużywane w piwnicy lub szafie i nie spełniają swojej pierwotnej funkcji, która dała nam tyle radości przy zakupie. Czy da się tego uniknąć? Zdecydowanie tak! Dlatego podpowiadamy, na jakie akcesoria dla dzieci warto się zdecydować, aby cieszyć się nimi przez długi czas.

Niezwykłe wnętrze

Akcesoria dla dzieci mogą pomóc nam w stworzeniu estetycznej i ciekawej przestrzeni dla dziecka. Dziecięcy pokoik możemy wykończyć, wybierając jeden kolor, wzór lub motyw i rozmieszczając go w pokoju. Mogą to być fototapety, kolorowe plakaty lub minimalistyczne obrazki namalowane na ścianach. Dodadzą wnętrzu charakteru i będą nas cieszyć przez lata. Jako element wystroju świetnie sprawdzą się także koce minky wysokiej jakości, które możemy dopasować do wyglądu pomieszczenia, ponieważ są dwustronne. Decydując się na koc, warto zastanowić się także nad zakupem poduszki lub ozdobnych poszewek do kompletu. Poduszka motyl jest przeznaczona do podróżowania, ale może być także elementem dekoracyjnym pokoju dziecięcego. Koce i poduszki utrzymane w jednym motywie tworzą doskonały zestaw dla każdego maluszka. 

poduszka motyl

Idealną poduszkę dla dziecka znajdziesz na https://bajkowypokoik.pl/

Komfort podczas snu

Aby pościel dziecięca nie spędzała snu z powiek, najlepiej zaplanować jej zakup z wyprzedzeniem, biorąc jednak pod uwagę motyw przewodni pokoju dziecka. W ten sposób wybierzemy wzór dopasowany do wnętrza i zachowamy jego spójność. Możemy także potraktować pościel jako akcent i zdecydować się na kontrastowy wzór, który będzie zupełnie nowym elementem pokoju. Doskonale sprawdzą się bajkowe motywy czy superbohaterowie. Wzór to jednak nie wszystko, chociaż wpływa na wygląd wnętrza, bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej kołdry i poduszki, które zapewnią naszemu maluszkowi komfort podczas snu. Możemy zdecydować się na kołdrę całoroczną, jednak zwróćmy uwagę na to, czy jest ona hipoalergiczna i nadaje się dla alergików. Natomiast dla maluszków doskonale sprawdzą się śpiworki dla dzieci, które pozwalają zachować swobodę ruchów, zabezpieczając jednocześnie przed odkrywaniem się w nocy.

pościel dla dziecka
Wybierz najpiękniejszy wzór pościeli dziecięcej

Kąpiel a wygoda

Kąpiel powinna być dla dziecka czasem relaksu i wieczornego wyciszenia. Najlepiej zarezerwować na tę czynność więcej czasu, aby nie spieszyć się i ze spokojem przechodzić do kolejnych elementów procesu. Aby uprzyjemnić wieczorną kąpiel, warto pozwolić dziecku wybrać wymarzony wzór ręcznika, który później może być wykorzystywany także jako ręcznik plażowy. Dla dziecka będzie to doskonałe rozwiązanie – skorzysta z ręcznika i w domu po kąpieli, i na plaży. Wzorów, kolorów i motywów jest naprawdę wiele. Ręczniki dziecięce zazwyczaj są wykonane z bawełny, możemy jednak zdecydować się także na szybkoschnący, niezwykle chłonny ręcznik z mikrofibry.